Dan sigurnijeg interneta

Dan sigurnijeg interneta obilježava se svaku godinu prvog utorka u veljači (6.2.2018.). Mladi informatičari i nastavnica informatike već su dva tjedna prije počeli planirati te izrađivati materijale povodom obilježavanja tog dana. Osmislili su, ispisali te ukrasili papire s izjavama o sigurnom korištenju interneta te ih postavili posvuda po školi. Kako bi ostali učenici bili što motiviraniji za njihovo čitanje te kako bi što više naučili, organizirana je i nagradna igra. Nagradna igra je trajala tjedan dana, a učenici koji su željeli sudjelovati trebali su napisati pet najvažnijih stvari koje su naučili o sigurnijem internetu sa uočenih papira te odgovore staviti u za to predviđenu kutiju. Na samo Valentinovo, svim učenicima koji su točno napisali potrebno, uručene su simbolične nagrade te im je zahvaljeno za sudjelovanju. Osim toga, cijeli taj tjedan, na izbornoj nastavi informatike učenici su gledali nekoliko prigodnih videa upravo o sigurnosti na internetu te raspravljali o viđenome.