Druženje s ribičima

U srijedu, 25. travnja učenici 6. razreda, nastavnica Jelena Čavlina i pomočnica u nastavi Ana Cota, posjetili su RD Linjak Banova Jaruga. Šetnja do bare kroz livade i polja te druženje od 3 sata bilo je vrlo ugodno i poučno. Slušajući predavanje, naučili smo mnogo toga o ribama, životinjama i biljkama koje obitavaju u bari, koje su prednosti članova ribičkog društva, o natjecanjima i samom druženju ribiča. Nakon predavanja učenici su zasukali rukave i bacili svoje udice u nadi da će brzo nešto uloviti. Najviše sreće imao je Karlo Matrka, koji je i član RD Linjak, ulovivši patuljastog soma s kojim smo se poslikali i, naravno, vratili ga kamo i pripada. Društvo nam je pravila i mala barska kornjača, te ostale životinje koje žive u i oko bare. U međuvremenu, dok su učenici čekali trzaje štapa i zvukove signalizatora, družili su se i  igrali razne igre, a učenice su ispraznile konzerve s kukuruzima. S obzirom da više nismo imali mamaca za udice, uputili smo se kući.

Tekst i fotografije: Jelena Čavlina

Obilježavanje:  #27.4.2018.