Gradska smotra LiDraNo 2018. u Kutini

26. siječnja 2018. godine u kino dvorani POU-a Kutina održana je Gradska smotra LiDraNo 2018. godine. Sudjelovalo je pedesetak učenika kutinskih osnovnih škola.

Prosudbeno povjerenstvo za vrednovanje LITERARNOG STVARALAŠTVA u sastavu:

1. Sanja Feltrin ( OŠ Banova Jaruga), predsjednica

2. Diana Kajganić (OŠ Vladimira Vidrića), članica

3. Melita Lenička (OŠ Zvonimira Franka), članica

donijelo je odluku da se na Županijsku smotru LiDraNo 2018. upućuju sljedeći literarni radovi:

1. Stvari možeš gledati na dva načina, Lorena Lenić, 6.r., OŠ Mate Lovraka, voditeljica Sanja Horvat-Sokol

2. Čudo, Nera Gunjević, 8.r., OŠ Stjepana Kefelje, voditeljica Mirjana Štefančić

3. Drugačiji od drugih, Lana Fehir Kostecki, 7.r., voditeljica Valerija Galic Antolić.

Prosudbeno povjerenstvo za vrednovanje NOVINARSKOG STVARALAŠTVA u sastavu:

1. Valerija Galic Antolić (OŠ Vladimira Vidrića), predsjednica

2. Josipa Seletković (OŠ Stjepana Kefelje), članica

3. Sanja Horvat-Sokol (OŠ Vladimira Vidrića), članica

donijelo je odluku da se na Županijsku smotru LiDraNo 2018. upućuju sljedeći novinarski radovi:

1. Intervju: Otkada znam za sebe, uz mene je bio pas, Lucija Cota, 7.r., OŠ Banova Jaruga, voditeljica Sanja Feltrin

2. Intervju s Julijanom Matanović – Život je lijepa stvar, ali ja više volim čitanje, Fran Roško, 6.r., OŠ Vladimira Vidrića, voditeljica Spomenka Bešlić

3. Izvješće: Male ruke za male šape, Tena Sadlo, 7.r., OŠ Banova Jaruga, voditeljica Sanja Feltrin

(Digitalni školski list Ban učenika OŠ Banova Jaruga izravno se upućuje na Županijsku smotru.

Nalazi se na poveznici: http://noahcindric.wixsite.com/digskolskilistban)

Prosudbeno povjerenstvo za vrednovanje DRAMSKO-SCENSKOG STVARALAŠTVA u sastavu:

1. Đurđa Krajcar (OŠ Banova Jaruga), predsjednica

2. Spomenka Bešlić (OŠ Vladimira Vidrića), članica

3. Branka Hecer (OŠ Zvonimra Franka), članica

donijelo je odluku da se na Županijsku smotru LiDraNo upućuju:

a) u kategoriji: pojedinačni scenski izraz:

1. Crvenkapica na drugi način (Zoran Pongrašić), učenik Luka Lenić, 7. razred, OŠ Mate Lovraka, voditeljica Marija Roško (MONOLOG)

2. Jen mít oči k vidění/ Samo imati oči da vide (Jan Čarek), učenik Mateo Todić, 7. razred, OŠ Banova Jaruga, voditeljica Dana Stakor (KAZIVANJE POEZIJE)

b) u kategoriji: skupni scenski izraz

1.  Alisa u zemlji čudesa-luda čajanka, izvodi skupina učenika 6. i 8. razreda OŠ Vladimira Vidrića, voditeljica Diana Kajganić (IGROKAZ)

2. Prilagođeni ulomci iz djela Iz dnevnika jednog zmaja, izvodi skupina učenika 5., 6., 7. I 8. razreda OŠ Mate Lovraka, voditeljica Marija Roško (SCENSKA IGRA)

Tekst i fotografije: Sanja Feltrin

Ostale fotografije sa smotre pogledajte u GALERIJI.