Najbolji literarni rad u Sisačko-moslavačkoj županiji

14. rujna 2018. godine učenica 6. razreda je s učiteljicom hrvatskog jezika u Društvu hrvatskih književnika u Zagrebu nazočila svečanosti dodjele nagrada na literarnom natječaju „Odjeci – 2017./2018.“ Učenica naše škole napisala najbolji literarni rad u Sisačko- moslavačkoj županiji.

Haiku

I.

Srušena breza

u dvorištu školskom.

Žalost u granama.

II.

Japanska trešnja

pokraj školske klupe.

Razigrani pupovi.

U nastavku slijedi tekst s Facebook stranice Naklada Ljevak Školski odjel:

„Dragi naši, jučer smo u Zagrebu u Društvu hrvatskih književnika održali dodjelu nagrada i priznanja za literarni natječaj „Odjeci“. „Odjeke“ je otvorila i moderirala prof.dr.sc. Nives Tomašević, a uvodnu riječ imao je naš urednik i lektor Bonislav Kamenjašević. Nagrađeni učenici čitali su svoje radove, a književnica Jasminka Tihi-Stepanić i književnik Mladen Kopjar konstruktivno su se osvrtali na radove, iznoseći vrijedne interpretacije, pohvale i dojmove. „Odjeci“ su nastali u svrhu njegovanja pisane riječi, a osobito u svrhu poticanja kreativnosti kod djece, stoga smo radosni što takve vrijednosti možemo zajedno s Vama njegovati. Bilo nam je veliko zadovoljstvo čuti radove iz svih županija, različite po dijalektu i tematici, jer u tome je ljepota našega jezika i kulture. Dječje radove koji sadrže u sebi notu autobiografskog i vrlo osobnog također treba istaknuti jer za takvo što mlad pripovjedač treba imati i hrabrosti. Učiteljicama i učiteljima zahvaljujemo na vremenu i trudu koji ulažu u svakog učenika te ih ohrabrujemo da tako i nastave, a mi ćemo činiti sve što možemo da plodovi toga i dalje „odjekuju“! :) Hvala svima koji su sudjelovali. Vidimo se sljedeće godine! :)“

Tekst prilagodila: Sanja Feltrin, prof.

Obilježavanje:  #21.9.2018