OBILJEŽAVANJE DANA PLANETA ZEMLJE - PODRUČNE ŠKOLE

Dana 20. 4. 2018. učenici područnih škola Janja Lipa, Jamarice, Međurić i Zbjegovača obilježili su Dan planeta Zemlje u PŠ Jamarice.

Kroz niz aktivnosti u skupinama učili su kako mogu na zanimljive načine reciklirati stare stvari. Od starih majica pravili su narukvice i pri tome uvježbavali i tehniku izrade pletenice. Zatim je svaki učenik osmislio svoj dizajn narukvice. Od starog trapera i kartona izrađivali su organizatore za stvari u obliku papuče, a od starog trapera i boce posudu za bojice. Od starog papira pravili su cvjetove, a kuglice su izrađivali  od starih žarulja i špage. Učenici su se i zabavljali igranjem društvenih igara ekološke tematike.

Dan je prošao u vedroj i radnoj atmosferi, a na kraju su i zaplesali.

Učiteljice RN

Obilježavanje:  #23.4.2018.