Projekt „Kutinska matematička liga"

Učenici Osnovne škole Banova Jaruga ( Matične škole i Područne škole) uključili su se  u projekt „Kutinska matematička liga„ Zajednice tehničke kulture. Grad Kutina podupire  ideju pokretanja tog projekta.

Sudjelovalo je ukupno 30 učenika naše škole  u 1. kolu ( 13 učenika II.-IV. razreda i 17 učenika V.-VIII. razreda).

To je prilika da svi ti učenici kroz natjecanje kroz pet kola razvijaju pozitivan stav prema matematici, da se usmjeravaju na primjenu novih načina logičkog razmišljanja, razvijaju matematičke sposobnosti, kreativnost, stvaralaštvo i inovativnost, kao i natjecateljski duh.

Natjecanje se odvija kroz sedam kategorija:

A – 2. razred OŠ

B – 3. razred OŠ

C – 4. razred OŠ

D – 5. razred OŠ

E – 6. razred OŠ

F – 7. razred OŠ

G – 8. razred OŠ

Natjecanje će se provoditi kroz pet kola tijekom školske godine.

1. kolo u prvom tjednu prosinca 2018.

2. kolo početkom veljače 2019.

3. kolo početkom ožujka 2019.

4. kolo početkom travnja 2019.

5. kolo početkom svibnja 2019.

Bodovi osvojeni po kolima zbrajaju se i na kraju proglašavaju pobjednici lige po kategorijama.

Svim učenicima naše škole koji su sudjelovali u 1. kolu želimo puno uspjeha u narednim kolima.

Učiteljica Matematike