Učenice OŠ Banova Jaruga nagrađene na međunarodnom haiku natječaju

Dana 15. listopada 2017. godine na 13. Bučijadi u Ivanić Gradu, točnije na 4. susretima hrvatskih haiđina, promoviran je haiku zbornik u kojemu su mjesto našle i haiku pjesme učenica OŠ Banova Jaruga.

Učenice petog razreda u 2016./2017. godini: Josipa Bukač, Mihaela Konček i Eva Topić pod vodstvom mentorice Sanje Feltrin pohvaljene su za svoje haiku radove.

mesnata buča

za kolače je spremna

miris u zraku

Eva Topić

buča šarena

u vrtu malenom

slatko drijema

Mihaela Konček

raznih je boja

i raznih veličina

seoski ukras

Josipa Bukač

Promoviran je i časopis za haiku „Iris“ te smo pogledale likovnu haiku izložbu akademskog kipara i haiku pjesnika Mihaela Štebiha iz Čakovca „Zapisi u staklu“ i izložbu foto-hajgi „Doživljaj trenutka“ Ive Markulina iz Samobora i pjesnika i fotografa Dimitrija Škrka iz Slovenske Bistrice. Veselimo se daljnjem pisanju i promišljanju o prirodnim ljepotama putem haiku pjesništva.

Tekst i fotografije: Sanja Feltrin