Učenice OŠ Banova Jaruga uspješne na haiku natječaju Udruge „Goranski koraci“ iz Delnica

Na haiku natječaj „Zelene staze“ (livada i breza) pristiglo je ukupno 1126 radova od 363 autora (djece i odraslih).

Učenici osnovnih škola, njih 255 iz 29 škola u Republici Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, sudjelovalo je s ukupno 511 radova.

Radove smo slali prošle školske godine, a u listopadu ove godine upriličen je peti međunarodni susret haiku pjesnika u Ravnoj Gori, a radovi su tiskani u četvrtom haiku zborniku „Zelene staze“.

U prosudbenoj komisiji za haiku radove učenika osnovnih škola bile su: Slavica Grgurić Pajnić, predsjednica Udruge „Goranski koraci“ iz Delnica; Zlata Bogović, haiku pjesnikinja iz Varaždina; Božica Pleše, prof., OŠ I.G. Kovačića iz Delnica i Romana Herljević, prof., OŠ dr. Branimira Markovića iz Ravne Gore.

Nina Gobac, učenica 8.a razreda osvojila je 2. nagradu za sljedeći haiku (na temu breza, mentorica Sanja Feltrin):

Srušena breza.

Mnogobrojni godovi.

Sijeda starica.

Josipa Sopić, također učenica 8.a razreda zaslužila je pohvalnicu za sljedeći haiku (na temu breza, mentorica Sanja Feltrin):

Bijela breza.

Godove brojimo.

Krugove života.

Kao motivacija za promišljanje poslužile su nam breze koje su u svibnju ove godine bile srušene u našem školskom dvorištu.

Nadamo se da ćemo za idući natječaj uspjeti pripremiti i likovne radove.

Tekst i fotografije: Sanja Feltrin