Učenice OŠ Banova Jaruga uspješne na haiku natječaju Udruge „Goranski koraci“ iz Delnica

Učenice OŠ Banova Jaruga uspješne na haiku natječaju  Udruge „Goranski koraci“ iz Delnica

Na haiku natječaj „Zelene staze“ (livada i breza) pristiglo je ukupno 1126 radova od 363 autora (djece i odraslih).

Učenici osnovnih škola, njih 255 iz 29 škola u Republici Hrvatskoj i Bosni i Hercegovini, sudjelovalo je s ukupno 511 radova.

Radove smo slali prošle školske godine, a u listopadu ove godine upriličen je peti međunarodni susret haiku pjesnika u Ravnoj Gori, a radovi su tiskani u četvrtom haiku zborniku „Zelene staze“.

U prosudbenoj komisiji za haiku radove učenika osnovnih škola bile su: Slavica Grgurić Pajnić, predsjednica Udruge „Goranski koraci“ iz Delnica; Zlata Bogović, haiku pjesnikinja iz Varaždina; Božica Pleše, prof., OŠ I.G. Kovačića iz Delnica i Romana Herljević, prof., OŠ dr. Branimira Markovića iz Ravne Gore.

Nina Gobac, učenica 8.a razreda osvojila je 2. nagradu za sljedeći haiku (na temu breza, mentorica Sanja Feltrin):

Srušena breza.

Mnogobrojni godovi.

Sijeda starica.

Josipa Sopić, također učenica 8.a razreda zaslužila je pohvalnicu za sljedeći haiku (na temu breza, mentorica Sanja Feltrin):

Bijela breza.

Godove brojimo.

Krugove života.

Kao motivacija za promišljanje poslužile su nam breze koje su u svibnju ove godine bile srušene u našem školskom dvorištu.

Nadamo se da ćemo za idući natječaj uspjeti pripremiti i likovne radove.

Tekst i fotografije: Sanja Feltrin