eTwinning projekt: Happy, safe child

Ove školske godine naša je škola dio Ewinning projekta pod nazivom Happy, safe child u koji je uključeno 29 škola iz zemalja EU. To je projekt koji promiče sigurnost djece na emocionalnoj, zdravstvenoj ili bilo kojoj drugoj bazi. Projekt traje 2 mjeseca i uključuje 2 modula. Prvi modul obilježava se u veljači te uključuje teme vezane uz sigurnost u kući, siguran put od škole do kuće, sigurnost na ulici, sigurnost na internetu, brojevi prve pomoći, upoznavanje zanimanja koja uključuju pružanje pomoći. Drugi dio modula obilježava se u ožujku te uključuje teme vezene uz emocije, vrste emocija, iskazivanje emocija, načine suočavanja s emocijama, izražavanje empatije, uključivanje Konvencije o pravima djeteta u navedene teme.

Učenici PŠ Janja Lipa (4. raz.) sudionici su ovog projekta te smo u mjesecu veljači obradili temu sigurnosti i to sigurnosti na internetu odnosno nasilje putem interneta-cyberbulling. Učenici su nakon uvodnog predavanja i dogovora o radu izradili dva plakata u obliku mentalne mape i to na engleskom i hrvatskom jeziku.

Tanja Tominović Pučko

Komentari: Ostavite komentar

* E-mail će biti objavljen na web stranici.