Svjetski dan tablice množenja

U Osnovnoj školi Banova Jaruga 28. rujna 2018. obilježen je  Svjetski  dan tablice množenja  u organizaciji  Ministarstva znanosti  i obrazovanja , Uprava za potporu i unapređenje sustava odgoja i obrazovanja.

Sudjelovali su učenici od 3. – 8. razreda, djelatnici škole i vrtića ( Matična škola i Područne škole Jamarice, Janja Lipa, Međurić i Zbjegovača).

Događaj je potaknuo učesnike da se zabave  tablicom množenja. Svatko tko je želio  mogao je pristupiti  izvlačenju slučajnog ispitnog kartona i pokušati odgovoriti. Svaka kartica je sadržavala pet pitanja tablice množenja i  logičkih zagonetki. Ovo je inicijativa da se uključi što veći  broj prema interesu, uz poštivanje različitosti i populariziranje zabavnih oblika učenja, prepoznavanje konteksta u kojima se matematika koristi i primjenjuje u svakodnevnom životu.

Aktivno i zabavno smo se prisjećali tablice množenja.

Učiteljice matematike i informatike

Komentari: Ostavite komentar

* E-mail će biti objavljen na web stranici.